Ulus Yurtsever (Biyografi)

Ulus Yurtsever (Biyografi)

Bingöl, Karlıova doğumlu Ulus Yurtsever, 1993 yılında yüksek derece ile İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarını okumaya hak kazandı ve Şan eğitimi bölümünü okudu.

İstanbul Devlet Opera Sanatçısı ve baş tenörü olan Erol Uras dan Şan dersi aldı.

1996 – 2000 yılları arasında Ege Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuarında Şan eğitimi aldı.

Dünyanın en önemli Tenörler arasında gösterilen Rus kökenli Konstantin Lisovsky ve İran’lı Tenör Cavit Mürtezaoğlu ile Şan teknikleri üzerine eğitimini tamamladı.

Gelen ısrarlı tepkiler doğrultusunda Sahne Programlarına başlayan Ulus Yurtsever, büyülü Sesi, yorumu ve geniş Repertuarı ile kısa sürede İstanbul’un gözde mekãnlarının aranan ismi oldu ve ciddi bir dinleyici Kitlesi oluşturdu.

Almanya’da yaşamını sürdürmeye karar veren Ulus Yurtsever, bir çok Özel Müzik okularında Şan eğitimi vererek başarılı Öğrencinin yetişmesine katkı sunmuştur.

Geniş kitlelere ulaşmak ve duygularını paylaşmak adına 2016 yılında, Sinan Öztürk yönetmenliğinde, Söz-Müziği Deniz Köseoğlu’na ait Yaban Gülü isimli Single çalışması yaparak profesyonelliğe adım attı. Tanju Duman Yönetmenliğinde çekilen Video Klip başta Kral TV olmak üzere bir çok Ulusal Yayın yapan Televizyonlarda yayına girdi. Gerek Radyolar’da, gerekse Televizyon ve Sosyal Medya vaasıtası ile gelen olumlu tepkiler doğrultusunda çalışmalarını şekillendiriyor.

Şu an Albüm çalışmasına başlayan Ulus Yurtsever kısa süre içerisinde birbirinden değerli Türkü ve Ezgiler ile sizlerle buluşabilme heyecanını taşıyor…

Kaynak: ulusyurtsever.com

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: